И Валентино Роси е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

И Валентино Роси (39) е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ.

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси е позитивен на коронавирус.

Ќе ги пропушти трките што следуваат. Објави твит со кој ги извести фановите за моменталната состојба…

Популарниот Валентино напиша во твит дека не се чувствувал добро утрово, имал блага треска па веднаш му биле направени два теста.

Резултатот од брзиот тест бил негативен, но резултатот од вториот тест покажал дека е позитивен на ковид-19.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...