И Веб страницата на Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања хакирана

Веб страницата на Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања хакирана од т.н. Powerful Greek Army со употреба на најпогрдни имиња за Македонија и Македонците!

Претходно објавивме дека се хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија од истата група.

Еве го текстот а внатре е и оригиналниот твит:

читајте пулс24

УРГЕНТНО: Хакирани мајлови на вработени во Министерство за Финансии и Економија

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.