И Дамјан Манчевски ќе оди во самоизолација поради средба со Зекири

Loading...

И Дамјан Манчевски ќе оди во самоизолација поради средба со Зекири

Се зголемува бројката на тангирани од комуникација со Зекири кој денеска беше потврден како позитивен од КОРОНА ВИРУСОТ.

Тој пред малку на својот фејбук профил го објави следново: Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот другар и колега Мухамед Зекири, во наредните девет дена ќе бидам во самоизолација. На средбата беа применувани здравствените протоколи, но сепак препораките на здравствените експерти се најважни и мора да ги почитуваме. На Муки и семејството им пожелувам брзо закрепнување. На сите други Ви посакувам добро здравје.

Претходно и Забрчанец објави сличен текст:

Забрчанец ќе оди во самоизолација, бил во контакт со Зекири

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...