И денеска големи бројки, 404 новозаразени и 14 починати

Loading...

И денеска големи бројки, 404 новозаразени и 14 починати

Ковид состојба 24.10.2020

Новозаразени: 404

Тестирани: 1524

Оздравени: 182

Починати: 14

Вкупно дијагностицирани: 26394

Вкупно оздравени: 18430

Вкупно починати: 897

Активни случаи: 7067

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...