И денес пеколно жешко, температурата до 41 степен

Loading...

Времето денес во земјава ќе биде сончево и многу топло со слаб југоисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 12 до 22 степени, а дневните од 30 до 41 степен Целзиусов. УВ индексот ќе достигне висока вредност 9.
И во Скопје и околината сончево и многу топло со утринска температура до 21 степен, а дневна температура до 39 степени. УВ индексот ќе бележи вредност 9.

loading...