И ЕУ ги затвора границите од утре напладне! И Канада исто така!

ЕУ ги затвора надворешните граници во следните 30 дена во рамките на борбата против пандемијата од коронавирусот, изјави францускиот претседател Емануел Макрон.

„Сите патувања меѓу неевропските земји и Европската унија ќе бидат суспендирани за 30 дена“, рече Макрон во обраќањето до нацијата.

Ние сме во војна! Со ВИРУСОТ!! Вакви драконски мерки не паметиме во модерни времиња…

Канада ги затвори своите граници за сите странски државјани, освен државјаните на САД и постојаните жители во понеделникот, при што премиерот Џастин Трудо ги повикува луѓето да го ограничат социјалниот контакт за да помогнат во спречувањето на ширењето на новиот коронавирус.

Ние спроведуваме истражување на нашата фан страна за тоа како Филипче се справува со оваа криза. Доколку сакате да се произнесете тоа можете да го сторите тука!

МЕРКИ (14.3.2020)

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.