И по најголемите жештини може да изгледаме стилизирани: 3 летни изданија на Ана Ивановиќ кои на обичниот ден му даваат шик нота

Loading...

Минатата седмица беше преполна со модни погодоци кога станува збор за спортистите.
Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ позната е по исклучителниот моден вкус и модни комбинации кои се атрактивни и во склад со најновите трендови, практични, а очигледно дека летото нејзе посебно ја инспирира.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)


Ана прво позирала во шик комбинација составена од беж здолниште и краток топ, носела и бели патики со зелени детали и дискретна зелена чанта украсена со златен синџир.
Потоа Ана покажала како ужива во врелите летни денови, па позирала во мини здолниште, бел топ со цветен дезен, бели патики и црно-жолта чанта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)


Третото издание во кое позирала Ана можеби е најудобно, составено од комотни панталони со впечатлив бел дезен и „лесна“ тегет блуза и патики со идентична нијанса на боја.
Сите три комбинации се и повеќе од прикладни за неформални пригоди како на пример дневна прошетка, пријатни се и ѝ овозможуваат на кожата „да дише“ во овие летни и жешки денови.

loading...
Loading...