И Сања Лукаревска, Директорката на УЈП е позитивна на коронавирус

Loading...

И Сања Лукаревска, Директорката на УЈП е позитивна на коронавирус

Сања Лукаревска, е позитивна на КОРОНА ВИРУСОТ објави таа утрово на фејсбук. Taa напиша дека по средбите кои ги имала со Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, кој е позитивен на коронавирусот се тестирала и резултатот се вратил позитивен.

„Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна изолација. Не можам да бидам сигурна на каков начин сум го добила вирусот, но сите контакти кои ги имав последниве денови беа со целосно почитување на мерките за заштита, со маска, на дистанца и со редовна дезинфекција“, напиша Лукаревска на фејсбук.

Прочитајте уште и:

И Дамјан Манчевски ќе оди во самоизолација поради средба со Зекири

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...