И светската шампионка е позитивна на коронавирус!

Loading...

Светската шампионка во пливање, Унгарката Богларка Капаш е позитивна на коронавирусот!
Болгарка на својот Инстаграм – профил објасни точно во каква ситуација се наоѓа, истакнувајќи дека немала никакви симптоми.
Се тестирав на Ковид-19 и сум позитивна, иако немав никакви симптоми. Затоа е важно да знаете дека треба да останете дома дури и ако се чувствувате здрави, порача Капаш.

loading...