И се јавувал на девојката 73 пати дневно за да му се смири

Оставен Французин ги надминал сите рекорди во упорноста да ја врати девојката назад. Наместо тоа, доби условна казна затвор од 10 месеци, забрана да и се приближува, парична казна и задолжителни посети на психијатар!

И се јавувал на девојката 73 пати дневно за да му се смири

Девојката 9 месеци трпела страшна тортура – и се јавувал 73 пати дневн во просек, и пратил илјадници пораки, а кога го блокирала неговиот број ја барал на домашниот телефон кај родителите и на работа.

Се обидела и со добро – отишла на состанок со него и му се заблагодарила, по што следувал помирен период но не траел долго – целата работа завршила на суд.

Неговата упорност да ја врати не го постигнала резултатот – 33 годишниот Французин добил условна казна затвор од 10 месеци, забрана да и се приближува, парична казна и задолжителни посети на психијатар!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.