И ТОА ИМА: Скопјанка починала откако паднала во врела зимница

И ТОА ИМА: Скопјанка починала откако паднала во врела зимница

Скопјанка на возраст од околу 50 години починала, откако во алкохолизирана состојба паднала во тенџере со врела зимница.

Според информациите кои ги ОБЈАВИЈА ПОВЕЌЕ МЕДИУМИ, таа пред неколку дена, со сериозни изгореници по целото тело била хоспитализирана во скопската градска болница „Св. Наум Охридски“.

Последната информација е дека таа подлегнала на повредите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.