И тоа има, украла книги во вредност од околу 6 илјади евра

Loading...

И тоа има, украла книги во вредност од околу 6 илјади евра

„Во периодот од септември до ноември 2019 година, пријавената, вработена во фирма од Скопје, во повеќе наврати од фирмата изнела и присвоила за себе поголема количина разновидни книги“, е посочено од полицијата.

Полицијата информираше дека за неа е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело затајување. Вредноста на украдените книги е во износ од 355.625 денари

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...