И тој се „зарази“ со хит апликацијата: Сите го паметиме по улогата на Талат во „Преспав“, а вака ќе изгледа Дритон Вејсели како дедо

Дритон Вејсели публиката ја освои по неговата улога на рецепцинорот Талат во серијата „Преспав“.
Со својот хумор тој успеа да ја насмее македонската публика, а со неговата улога во серијата стана еден од омилени актери.
Дритон не е многу често активен на социјалните мрежи и не објавува фотографии. Меѓутоа, деновиве на „Инстаграм“ владееше нов тренд односно се појави апликација која покажува како ќе изгледате за неколку години.


Овој нов тренд го пробаа многу јавни личности и се пофалија како ќе изгледаат за 30, 40 години.
И Талат односно Дритон одлучи да ја проба апликацијата и да се види себе си за неколку години.
Тој во кратките приказни на „Инстаграм“ објави фотографија која ја направил во апликацијата „Faceapp“ и покажа како ќе изгледа за неколку години.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.