И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Loading...

Не ширвиете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите.
Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, а бидејќи телефонот не престанал да ѝ ѕвони од загрижени пријатели, решила преку видеообраќање да каже дека е добро.

 

View this post on Instagram

 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on


Меѓу другото вели дека државата не би дозволила групирање и собири доколку вирусот не бил под контрола.
Од друга страна, во Србија се закажани избори за 21 јуни, поради што следуваа и доста олабавувања на мерките.

loading...