Кавадарци: Свештеници со икони и крстови против КОРОНА ВИРУСОТ (видео)

Loading...

Кавадарци: Свештеници со икони и крстови против КОРОНА ВИРУСОТ

„Првите кои излегоа и предложија да се затворат храмовите и да не се служи света литургија се токму оние лажни верници кои никогаш не се причестиле со Христос. Ѓаволот не мирува и не спие и сака да ги оддалечи луѓето од светото крштение и светата причест. Сведоци сме на такви дејства, насочени против крштевките и причестувањето во храмовите. Во време на пандемија, кога секаде се труби за тоа, во меѓувреме фабриките со стотици вработени работат со полна пареа. Некој нам ни се заканува дека во храмовите ќе се проширела заразата и од светата причест ќе се разболеле верници. Што друго да подразбереме освен тоа што ѓаволот користи некои луѓе за да му наштети на верниот народ и да и напакости на светата црква“ – беше речено.

Свештеници од Кавадарци против корона вирусот

Свештеници од Кавадарци против корона вирусот

Gepostet von Puls24.mk am Mittwoch, 25. März 2020

Свештеници против КОРОНА / PRIESTS AGAINST CORONA VIRUS

Свештеници против КОРОНА / PRIESTS AGAINST CORONA VIRUS

Gepostet von Puls24.mk am Mittwoch, 25. März 2020

Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...