Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД

Loading...

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД

Пред два дена починал од корона вирус Кавадарчанецот Пепи Тодорчев, кој со семејството долги наназад живееше во Чикаго, САД.

-Пепи беше познат лик од Кавадарци, многумина се сеќаваат на неговото култно кафуле ,,Пест”. Неговата сопруга Гордана, по потекло од Неготино, исто така е позитивна на вирусот, како и постарата ќерка.

Започната е донаторска акција за помош на неговото семејство, на која што се собрани над 48.000 долари до сега. Како донатори до сега се појавија 455 поединци, претежно од нашата дијаспора.

Доколку сакате да донирате КЛИКНЕТЕ ТУКА!!!

Прочитајте уште и:

Македонија според стапката на тестирања за КОРОНАВИРУСОТ е втора во регионот

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...