Какво време не` очекува во наредните денови?

Loading...

Времето во Македонија од утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.
Утре попладне, во текот на ноќта и во среда ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер.
Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер, особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.
Променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд.
Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Еве какво време не` очекува во наредните 3 дена.

loading...
Loading...