Какво време не` очекува во ноември?

Уште неколку дена остануваат од месец октомври, и да навлеземе во претпоследниот месец во годината. Месец октомври беше доста топол, вистински есенски месец. Но, метеoролозите не го предвидуваат истото и за месец ноември.
Иако првиот ноемвриски ден ќе започне со висока температура и сонце, веќе од наредните денови се очекуваат значително пониски дневни, но и утрински температури.
Речиси цел месец ноември ќе има минимални, минисни температури, а дневната нема да достигне над 10 степени. Во овој месец се очекува и снег.
Аccuweather ја објавува временската прогноза за цел месец ноември:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.