Како Данела Арсовска стана камен околу вратот на Мицковски! Сите куршуми се одбиваат од неа, како од СУПЕРЖЕНА!

Деновиве кулминира нападот, канонадата, офанзивата врз Данела Арсовска од страна на БЕЛАТА ПАЛАТА. Се што можеше да биде употребено, се употреби. Медиуми, ботови, лажни профили, синдикати, телевизии, служби, багра, тепачи… Буквално се. И за ЏАБЕ!!

Како Данела Арсовска стана камен околу вратот на Мицковски!

Се случува неверојатен пресврт, кој се чини никој не го очекуваше. Имено, по такви организирани напади и хајка, моќниците од палатата очекуваа дека Данела ќе попушти со живци и дека народот ќе поверува дека Мицковски по не знам кој пат случајно и добронамерно згрешил. Дека тој е добриот а Данела лошата, непослушната… Но ако ги проследите коментарите кои што ги објавуваме подолу ќе видите дека расположението е сосема поинакво од тоа што ПАЛАТАТА сакаше како НАРАТИВ ДА ГО КРЕИРА.

Граѓаните сосема обратно реагираат. Според нивните коментари се гледа дека им е доста од двете партии, од корупција, од партиски апаратчици, од пљачкање на јавните претпријатија (како она празнењето на ВОДОВОД – 400.000 евра за адвокати за само 6 месеци). Се чини дека Данела ќе добие ореол на БОРЕЦ, на ЖЕНА која што може да ги промени работите! Уверете се сами подолу.

Како Данела Арсовска стана камен околу вратот на Мицковски! Сите куршуми се одбиваат од неа, како од СУПЕРЖЕНА!
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.