Како да му е сестра: Мајката на Богдан Срејовиќ е вистинска убавица, има некој сличности со Цеца

Иако е веќе една година во фокусот на вниманието на јавноста, Богдан Срејовиќ љубоморно го чува приватниот живот за себе.
Медиумите секојдневно пишуваат за него поради неговата емотивна врска со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, но Богдан досега не даал интервју, не се појавил пред камеритево ниту една ТВ емисија, а не е особено активен дури ниту на социјалните мрежи.
Сепак, Срејовиќ направи исклучок и ѝ го честиташе роденденот на неговата мајка, а по тој повод сите кои го следат на Инстаграм можеа да видат како таа изгледа.


На фотографијата таа е сликана со нејзината внука, а Богдан покрај честитката напишал:
„Едната ми подари живот, другата му даде смисол“!
Судејќи според прикажаното, тој од неа ја наследил убавината, зашто неговата мајка освен што е убава жена, изгледа и како вистинска дама.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.