Како да направите бадемово млеко?

Една чаша бадемово млеко содржи 60 калории наспроти 146 калории во обичното кравјо млеко. Бадемовото млеко содржи 50 проценти од дневната препорачана доза на витамин Е.
Погледнете како да направите млеко од бадеми.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.