Како изгледа да си на еден ден слепо лице во Македонија?

Како изгледа да си на еден ден слепо лице во Македонија?

Со кои проблеми се соочуваат најчесто слепите лица при движење и секојдневно функционирање?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.