Како нови: Со малку труд вашите патики ќе станат повторно блескаво бели

Белите патики се едни од најпродаваните модели на обувки низ целиот свет, но тука постои еден мал проблем – нивната белина ќе се изгуби за кратко.
Но постои решение и начин да им ја вратите нивната бела боја и свежина! Припремете ја оваа смеса, исчистете ги патиките и повторно ќе изгледаат како сега да сте ги купиле.
Состојки:
-кесичка сода бикарбона
-малку вода
-малку оцет


Припрема:
Измешајте ги сите три состојки. Вода и оцет ставете отприлика приближно исто, а во количина заедно со содата бикарбона да добиете густа паста.
На стара четка за заби нанесете од пастата и така изрибајте ги патиките. Потоа исперете ги со топла вода и оставете ги да се исушат.
Оваа домашна паста е одлична како и за платнени, така и за кожни патики, а тие кој ја пробале велат дека симнува тврдокорни и стари дамки.

Пронајдете не на следниве мрежи: