Како од хорор филмови, 6 метарска ајкула снимена како се доближува (видео)

Во првите неколку секунди се гледаат само бранувањата, а потоа контурите на огромна ајкула која плива покрај бродот…

На социјалните мрежи се појави застрашувачко видео, кое не е за оние со слабо срце.

Твитер корисникот The Daily Jaws објави слика од голема ајкула како плива директно кон брод со луѓе на него.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.