Како перфектно да ја исчистите микробрановата печка со помош на лимон?

Loading...

Како перфектно да ја исчистите микробрановата печка со помош на лимон?

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Сè што ви треба е половина лимон и 300 милилитри вода, а постапката е многу едноставна.

Ако сакате да усреќите некого, прво вие мора да бидете среќни!

1. Во еден сад ставете ја водата и исцедете половина лимон. Убаво измешајте ги.

2. Потоа садот ставете го во микробрановата печка и пуштете ја на најсилно.

3. Наместете да се врти 5-10 минути.

Откако ќе пројде времето, ќе забележите дека благодарение на пареата, мрснотијата од ѕидовите на микробрановата е стопена. Потоа, земете памучна крпа и целосно пребришете ја внатрешноста на микробрановата печка.

Јадете црвено овошје за да имате убава насмевка

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...