Како правилно да го дезинфицирате автомобилот?

Најголемата специјалност на Лари Косила е деталното чистење автомобили, па токму затоа, тој снимил видео со цел да ни објасни како правилно треба да ги дезинфицираме возилата за да се заштитиме од опасниот коронавирус.
Тој споделува неколку трикови за ефикасно чистење на површините во кабината на автомобилот, а како што наведува, најважно е темелно чистење на воланот, на менувачот, кваките од вратите, како и појасите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.