Како се слабее со пиење на чај од магдонос? Доволни се 5 дена

Чајот од магдонос е препопрачан и од народната медицина за лечење на многу болести на бубрезите и инфкеции, но и за слабеење.
Оние кои го пробале тврдат дека е одлична замена за брзите диети, но мора да се придржувате до неколку основни правила ако сакате да ослабете со него:
1. Чајот варете го од свеж магдонос.
2. Пијте го со додаток од свежо цеден сок од лимон.


3. Консумирајте го секојдневно во рок од 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена.
4. Добро би било да вежбате или пешачите барем по 30 минути секој ден.
5. Исфрлете ги слатките од исхраната, како и преработените производи. Преферирајте свежа, варена и течна храна.
6. Пијте доста вода – доколку можете до 2 литри дневно.
Чајот се подготвува како и секој останат, во зовриена вода, да отстои 5-10 минути покриен со капаче. Никако не го засладувајте со шеќер или мед.
Додека го пиете чајот, добро би било и да не вечерате, однносно последниот оброк да ви биде во 18 часот најдоцна.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.