Како создадена ЗА ЖЕШКИТЕ ДЕНОВИ! Домашна ПИНА КОЛАДА, тропска Кралица на коктелите!

Loading...

Во жешките летни денови, особено навечер, најидеалното освежување може да се појави во форма на вкусен коктел. Еве како можете да направите Пина колада и убаво да се разладите…
Состојки:
4 крогови ананас
чаша сок од ананас
чаша кокосово млеко
мала чаша за ракија светол рум
една рака мраз
четвртина круг ананас за декорација
Подготовка:
Ставете сецкан ананас во блендер, а потоа истурете чаша сок од ананас и кокосово млеко. Додадете рум, рака мраз и измешајте сè. Истурете го готовиот коктел во чаша и украсете со прстен од ананас.
Уживајте!

loading...
Loading...