Како со домашен лек да се спасите од рчењето?

Loading...

Ако имате проблем со рчењето, се што ви треба е да се напиете една шолја од ова пред спиење.
СОСТОЈКИ:
1/2 шолји вода
1/4 лимон
ѓумбир
2 јаболки
2 моркови

Ставете се во блендер и измиксајте го ова пред спиење. Нема веќе да рчите.
Извор: Готви.мк

 

loading...