Како хороскопските знаци го поднесуваат крајот на врската?

Loading...

Секој од нас различно го поднесува крајот на врската. Некој поминува денови, месеци па и години обидувајќи се да застане на нозе, а некој лесно заборава и продолжува напред. Дознајте како реагира секој хороскопски знак:

Овен

Тие се луѓе од акција, не стојат мирно додека не го најдат она што им прилега. Кога ќе почувствуваат дека врската не ги исполнува доволно, дека партнерот не им го пружа она што им треба ставаат карј. Иако изгледаат како силни и издржливи, тие се многу емотивни и крајот на врската ги уништува. Но, секогаш успешно го сокриваат тоа.

Бик

Тие се позитивни и друштвени. Во љубовта го наоѓаат мирот. Никогаш не започнуваат врска со некој кој им е непознат. Врската за една ноќ за нив е непознат поим. Во врската се вложуваат целосно. Но, ако дојде до проблем во врската тие се трудат со сите сили да ја задржат. Ќе направат се за да ја спасат. Ако врската не успее, тие се повлекуваат во себе. Не досаѓаат и не го пратат поранешниот партнер. Болката кај биковите минува многу споро.

Близнаци

Тие се во непрекината потрага по совршеното. Лесно се вљубуваат и лесно забораваат. Во врската знаат да направат возбуда, случувања, да ја распалат страста, но и во исто време да гледаат на страна за нешто подобро. По прекинот на врската не им треба многу време за да започнат нов живот.

Рак

Раковите се емотивни по природа. Семејството, бракот, врските им се прибежиште од секојдневните проблеми. Тие се големи сонувачи и сакаат да го остварат сонот. Во врските се отворени, разговараат, слушаат, даваат љубов. Страста многу брзо ја заменуваат со љубов. Кога ќе дојде до крај на врската за нив светот е срушен. Не се борат кога ќе го видат крајот. Се повлекуваат во себе и патат.

Лав

Лавовите се доминантни, своеглави и со силен карактер. Способни се да го добијат оној кој ќе го посакаат. Додека трае страста тие можат да направат се. Но, многу брзо го губат интересот. Кога ќе се оладат ќе направат се за да се прекине врската. Арогантни и заљубени во себе не размислуваат кога ја прекинуваат врската како му е на другиот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...