Како шпанската полиција ги забавува граѓаните?

На социјалните мрежи деновиве кружи видео од полицајци во Шпанија кои патролираат низ градот со возилата, но освен тоа, прилично добро го забавуваат народот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.