КАКО ЈАС СЕ ЗАЉУБИВ ВО ДВОЕН УБИЕЦ? Ќе го чека Виктор до 2034 година, а потоа направи ЛУДОСТ!

Британка, која се заљубила во американски двоен убиец, го истетовирала неговото име на лицето, а неговото презиме на клучната коска.

Уште една жена која се заљубила во убиец. Сите знаеме за случајот на Елена Булкина, која се заљуби во најбруталниот убиец на сите времиња – Серхи Ткач, кој беше осуден за убиство на 37 жени и девојки во Советскиот Сојуз и Украина. По апсењето, тој тврдеше дека убил над 100 жртви, кои биле подложени на болна сексуална злоупотреба пред и по нивната смрт.

КАКО ЈАС СЕ ЗАЉУБИВ ВО ДВОЕН УБИЕЦ? Ќе го чека Виктор до 2034 година, а потоа направи ЛУДОСТ!

Овој пат во центарот на вниманието се најде 27-годишната Наоми Вајз, која се заљуби во четири години постариот Виктор Окендо. Она што е интересно е дека Наоми се заљубила преку писмата кои ги разменувале, а кои активно си ги испраќале две години.

Виктор беше осуден за убиство на двајца ривали од бандата, а казната треба да ја отслужи до 2034 година. Иако не се венчаа, Виктор и Наоми ги нарекуваат маж и жена, а првата средба беше во јули оваа година. Наоми сега решила да го истетовира неговото име на лицето, а неговото презиме на клучната коска. „Тоа значи засекогаш“, рече таа, иако многумина возвратија на потегот.

Колку е вљубена во него покажува и фактот што Наоми започнала петиција за негово ослободување во Мичиген. Виктор и подари веренички прстен, а Наоми до тој момент му го видела само задниот дел од главата и како што вели знаела дека тој е тој.

„Поминав преку обезбедување, влегов во гостинската соба и се што видов беше неговата глава. Помислив: „Боже, тој е вистински“. Кога се сврте и погледна, не можев да се движам. Му е жал за злосторствата тој е посветен и поголемиот дел од времето го поминува во агонија поради тоа што го направил“, вели девојката, која своите објави на социјалните мрежи често ги посветува на двојниот убиец.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.