КАНДИДАТ ЗА КОНГРЕС СНИМИ ПО*НИЧ, ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД 13 МИНУТИ: мрежите горат!

Кандидатот за Конгресот на Њујорк, Мајк Иткис, објави интимно видео од 13 минути со Никол Сејџ.

КАНДИДАТ ЗА КОНГРЕС СНИМИ ПО*НИЧ, ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД 13 МИНУТИ: мрежите горат!

Кандидатот за Конгресот на Њујорк, Мајк Иткис, сака да го сподели своето мислење: сексуалните права мора да бидат експлицитно дефинирани и заштитени. Иткис, кој се кандидира како независен кандидат за 12-тиот конгресен округ во Њујорк, објави интимен клип со Никол Сејџ со наслов „Bucket List Bonanza“. Тој вели дека 13-минутната лента е „материјал за разговор“.

Во моментот на објавување, видеото имаше 87,9 илјади прегледи и рејтинг од 41%. Видеото има два сегменти, првиот е снимен во јули 2021 година, а вториот во октомври 2021 година и објавено е пред три месеци, според веб-страницата на PornHub. Не е јасно дали видеото првично е снимено за цели на кампањата.

Дел од кампањата на Иткис се заснова на „сексуално-позитивен пристап“ за поддршка на правата за абортус, декриминализација на сексуалната работа, ставање крај на мешањето на владата во бракот и укинување на законите за прељуба, според неговата веб-страница.

„Ако само зборував за тоа, тоа нема да ја покаже мојата посветеност на ова прашање“, изјави тој за City & State.

Првиот дел од видеото, снимен во јули 2021 година, започнува со тоа што Сејџ се согласи на секс и го постави видеото. Таа продолжува: „Никој не ме тера да бидам овде. Не сум под дејство на дрога или алкохол“.

Иткис потоа се придружува на видеото додека Сејџ продолжува да зборува, информирајќи ја публиката дека сите се свесни за своите сексуални граници.

Тие двајца потоа почнуваат да се бакнуваат пред да се впуштат во сексуален однос. Видеото потоа се пресекува на вториот дел, снимен во октомври 2021 година, каде Сејџ дава дозвола видеото да се постави откако таа го одобри финалниот производ. Потоа парот има секс уште еднаш.

Порнхаб страницата на Иткис вклучува листа на точки за разговор кои ги информираат гледачите за неговите политички ставови, вклучително и реторика за абортус, за согласност и за сексуална работа. Тој, исто така, ја забележува неговата одлука да се откаже од кондомите, поради што вели дека пристапот до абортус треба да биде легален.

И, додава тој, „ако жената треба да има избор дали да стане родител или не како резултат на непланирана сексуална активност, истиот избор треба да го имаат и мажите“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.