Канје на Ким ѝ купил божиќен подарок од 14 милиони долари

Раперот и дизајнер Канје Вест, овој Божиќ за својата сопруга, Ким Кардашијан Вест, потрошил 14 милиони долари, а ѝ купил подарок кој не можел ниту да го спакува.
Се прашувате што е тоа што би можело толку да чини?

Како што пренесува „TMZ“, Каније на Ким ѝ купил стан во „Faena House“, една од најлуксузните згради на Мајами Бич, која го носи надимакот „бункер на плажа за милијардери“ (billionaire beach bunker).
Станот кој ѝ го купил, наводно има четири спални соби, 5 купатила и една тераса, а останатите станари на зградата исто така се многу богати и воглавно славни личности.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.