Карабатиќ се сели во Барселона

Најдобриот француски ракометар и еден од најдобрите светски играчи, Никола карабатиќ, решил да ја напушти Франција и да се пресели во соседна Шпанија.

Новата дестинација на Карабатиќ, кој во моментов настапува за Екс-ан-Прованс, ќе биде Барселона. Репрезентативецот на Франција на ваков чекор се решил по скандалот со кој беше поврзуван, а во врска со местење на натпревар на Монпеље во минатата сезона, поради што тој еден период беше суспендиран. Карабатиќ со Барселона би требало да потпише договор на три или четири години.
Макфакс
Најдобриот француски ракометар и еден од најдобрите светски играчи, Никола карабатиќ, решил да

Пронајдете не на следниве мрежи: