Карантинот во Сиднеј продолжен за уште еден месец

Loading...

Властите во австралиската држава Нов Јужен Велс денеска го продолжија рокот на карантин поради коронавирусот во Сиднеј за уште еден месец.
Мерката е донесена поради фактот дека во Сиднеј продолжува да се шири варијантата Делта на коронавирусот.
– Карантинот се очекуваше да заврши в петок, но е продолжен до 28 август, изјави премиерот на Нов Јужен Велс, Гледис Береџиклјан.

loading...
Loading...