Карираното е повторно во мода: Идеи за совршен стајлинг

Љубителите на модата го пречекаа со воодушевување и подготвени се да го комбинираат во своите секојдневни комбинации. Погледнете неколку предлози како да го носите карираното.

 

View this post on Instagram

 

Checked coat 🖤 @prettylittlething | AD #advertisement #prettylittlething #ad #coat

A post shared by Style By Nelli (@stylebynelli) on


Карираниот мантил ќе ја освежи секоја комбинација и ќе ѝ даде интересна нота. Носете бело од глава до пети и на оваа комбинација додајте ѝ мантил со ваков дезен. За еден момент ќе добиете одличен аутфит.


Фустан на прерамки во комбинација со ролка изгледа одлично.
Карираните фустани и чизми се ненадминлива класика која освојува.

 

View this post on Instagram

 

Lasciati ispirare dal modello rosso e nero scelto da Greta!❤️ #checkdress

A post shared by SandroFerroneNapoli (@sandroferronenapoli1) on

Со овој принт одлично се комбинираат високи чизми или бајкерки. Ако на сето тоа додадете и бунда, ќе добиете стајлинг од кој не би се засрамиле ни најдобрите модни критичари.

Loading...