Карлеуша ги спушти ролетните во домот: Роднините и пријателите кои пристигнуваат на секоја минута останаа стаписани од глетката

Домот на пејачката Јелена Карлеуша денеска е завиен во црно откако вчера ненадејно по тешката борба со болеста почина нејзината мајка- познатата радио водителка Дивна Карлеуша.
Дивна беше пронајдена во својот стан, додека Јелена беше на настап во Австрија, а таа за веста дозна откако слетала во Белград.

 

View this post on Instagram

 

Pobeda !!!!! Dobar dan ! ???❤️❤️❤️

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on


Прва која дојде да биде покрај пејачката вчера беше нејзината другарка Јована Дакиќ која не се одвојува од неа во овие тешки моменти.
Српските медиуми пишуваат и за сликата која ја затекнале пред домот на Карлеуша.
Имено пејачката ги спуштила ролетните, а пријателите и роднините пристигнуваат на секоја минута за да се опростат од Дивна.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.