Касано го нарекол новородениот син Лионел, според Меси

Напаѓачот на милански Интер и на италијанската фудбалска репрезентација Антонио Касано на својот новороден син му дал име Лионел, во чест на Меси, кој според него, е најдобриот фудбалер на сите времиња.„Сопругата се противеше, но на крајот успеав да ја убедам“, рече Касано.Сопругата на касано малиот Лионел го роди во понеделникот. Тоа им е второ дете, првиот син го нарекоа Кристофер.
МакфаксНапаѓачот на милански Интер и на италијанската фудбалска репрезентација Антонио Касано на својот новороден син му дал

Пронајдете не на следниве мрежи: