Катарина Ивановска славеше роденден – еве колку години наполни македонската убавица

Loading...

По неколкуте летни дестинации покрај море каде што отпатува, манекенката Катарина Ивановска се стационираше во Скопје, но за тоа имаше убава причина.
Имено, таа во еден скопски ресторан ги собра најблиските и пријателите, а поводот беше нејзиниот роденден.


Бидејќи во нејзиното друштво речиси сите се остварени родители, па на прославата имаше многу дечиња кои дополнително ја разубавеа прославата.
Катарина на својот Инстаграм објави неколку моменти од роденденот, каде од присутни беа и Тамара Тодевска со Хана, Миа Костова со Андрија, Панчо ДНК и други.

loading...