КАТАРЦИТЕ ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТАТ ОД ГЛЕТКАТА – хрватската навивачка среде трибините навиваше со градите поголеми од главата

Хрватска денеска го играше својот решавачки меч од групната фаза за пласман во осминафинале на Светското првенство (СП) во Катар, а на трибините пред натпреварот главна ѕвезда беше најзгодната хрватска навивачка Ивана Кнол.

Иако во Катар важат строги закони и не им е дозволено на жените да се разголуваат, очигледно Хрватката не е загрижена за тоа дека може да биде уапсена, па овој пат реши да ги покаже бујните гради.

КАТАРЦИТЕ ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТАТ ОД ГЛЕТКАТА – хрватската навивачка среде трибините навиваше со градите поголеми од главата

Таа пред стадионот пред мечот Хрватска-Белгија привлече големо внимание. Сите сакаа да се фотографираат со неа, а кога влезе на трибините буквално сите камери и папараци беа вперени кон неа.

Пронајдете не на следниве мрежи: