Кафеаните се затворени, но пекарниците работат: Славниот пејач се распеа и ги расположи сите

Loading...

Фолк пејачот Халид Бешлиќ ги воодушеви вработените во една пекарница пеејќи го хитот „Романија”.
На Фејсбук се појави видео на кое се гледа како пејачот ја вади маската во пекарницата и пее дел од песната. Судејќи според снимката, тој бил расположен, па ги крена рацете додека ја пее познатата песна.
Кафеаните и концертните сали се затворени, но затоа пекарите се отворени, се вели со видеото, кое брзо започна да се споделува на социјалните мрежи.

loading...