Кај Ѓирокастро запленети 145 кг марихуана

Албанската полиција во вторникот изутрината откри и заплени 145 килограми марихуана во близина на селото Грехот, кај Ѓирокастро, јужна Албанија.Во соопштението се наведува дека дрогата била откриена во еден автомобил, но возачот се дал во бегство и по него се трага. Дрогата била сместена во багажот на автомобилот во пакувања од по пет килограми.Дрогата била набавена во селото Лазарат познато по производство на дрога од типот канабис сатива- марихуана, а дрогата требало да биде изнесена од Албанија кон Италија.
МакфаксАлбанската полиција во вторникот изутрината откри и заплени 145 килограми марихуана во близина на селото Грехот, кај Ѓирокастро, јужна Албани

Пронајдете не на следниве мрежи: