Квиз: Која девојка се подготвува да се кара?

Понекогаш доволно е да ја погледнете поставеноста на телото на човек за да разберете во какво расположение е моментално. Па, како ви изгледаат овие 3 девојки?
Иако на прв поглед сите делуваат луто и нервозно, само една од нив е подготвена да се кара со противникот.
Добро разгледајте го говорот на телото пред да одговорите:
Која девојка се подготвува да се кара?


Што мислите, која од трите девојки само го чека правиот момент за да го нападне соговорникот?
Девојката под број 1 – Со прекрстени раце и стиснати тупаници
Девојката под број 2 – Со бариера формирана од раката
Девојката под број 3 – Со прекрстени раце под градите

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.