Квиз: Со кој од пријателите на сопругот изневерува жената?

Дали сте од оние кои сакаат да се предизвикуваат себеси и да решаваат интересни визуелни загатки?
Доколку сте од оние кои сакаат слободното време да го користат за логички предизвици, обидете се да го решите следниот мини квиз.

Фокусирајте се на фотографијата, пронајдете ги скриените траги и деталите кои го откриваат одговорот на прашањето – Со кој од пријателите на сопругот изневерува жената.
Квиз: Со кој од пријателите на сопругот изневерува жената?
Жената стои покрај својот сопруг, но го изневерува со некој од пријателите – со кој од нив изневерува?

Маж бр. 1
Маж бр. 2
Маж бр. 3

читајте пулс24

 

 

 

 

Одговори на прашањето со реден број 1

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.