КЕЛНЕРКАТА ГО СНИМАЛА ГОСТИНОТ ВО РЕСТОРАН И ГОРКО СЕ ПОКАЈАЛА: Кога видела со кого седи, не можела да поверува (ВИДЕО)

Келнерка објави видео од сцена која ја видела додека работела .„Работам во убав ресторан во Шарлот и треба да видите нешто кое се појави на вратата“, рече таа, а потоа ја снимаше камерата за да прикаже човек кој седи покрај масата со куклата на дување, кој дури и нарачал на куклата пијалок.
@t_bjork No words #fyp #work #workvibes #restauranttok #restaurant #server #serverlife #servertok ♬ original sound – Tbone
„Без збор“, го навела таа видеото кое е прегледано 2,6 милиони пати.
@t_bjork No regerts #fyp ♬ OJC SPACE SONG X NASTY MIX – ojccccc
„Треба да разговарам со келнерот кој ја послужи таа маса“, напиша еден тиктокер, додека друг се пошегува: „Само сериозно би прашал: „А за госпоѓата? “.
@papichulo2613 Replying to @Jay tough date ♬ MILLION DOLLAR BABY (VHS) – Tommy Richman
Добила отказНекои шпекулираа дека човекот морал да исполни некаков предизвик или да одлежи казна, а некој и рекол на тиктокерката: „Ти благодарам што си ја ризикуваше работата за ова“. Сепак, се покажа дека е вистина бидејќи келнерката на следното видео изјави дека добила отказ откако видеото стана вирално.

Пронајдете не на следниве мрежи: