Кети Пери се породи! Она што го стори со Орландо Блум веднаш по породувањето го воодушеви светот

Loading...

Кети Пери (35) го роди своето прво дете, девојче кое таа и нејзиниот свршеник Орландо Блум (43) го именуваа Дејзи Дов!

Убавата пејачка се породи во средата, 25 август, а парот ја испрати првата фотографија од бебето во порака до УНИЦЕФ, во која пишува:

– Ние лебдиме од љубовта за безбедното и здраво раѓање на нашата ќерка – напишаа Кети и Орландо, потенцирајќи дека знаат дека не сите, во ова време, имаат исти можности.

Тие посочија дека знаат дека УНИЦЕФ прави се што е можно за да им помогне на оние на кои им е потребна, и тие подготвија донација во име на раѓањето на нивната ќерка. Како што изјавиле, тие се сигурни дека нивната наследничка веќе има големо срце.

Нивниот гест наиде на ентузијазмот на луѓето кои им честитаат и наследниците, но им испраќаат и убави зборови затоа што во време на најголема радост, мислат и за оние кои се борат тешко за истото.

loading...