Кејт и Меган пазете се- тие наскоро би можеле да бидат најубави принцези во светот

Иако не е ниту близу до популарноста на британското кралско семејство, шпанското кралство е ценето во својата земја откако Филип VI е на тронот.
Тој е во брак со шпанската новинарка Летизи Рокасолано од 2004 година со кого имаат две прекрасни ќерки, наследнички на тронот Леонор и помладата Софија.


Леонот и Софија имаат 14 и 12 години и наскоро би можеле да станат најпопуларни принцези во светот. Слатките девојчиња често се појавуваат во јавноста, а особено пред неколку денови им привлекоа посебна магија на фотографите кои се заинтересираа за нив.
Леонор е првата наследничка за шпанското кралство на чие чело седна нејзиниот татко пред пет години.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.