Кејт Мидлтон ЗА ПРВ ПАТ ЈАВНО ПО ДИЈАГНОЗА НА РАК: Принцезата од Велс на КРАЛСКАТА ПАРАДА, ЦЕЛА ПЛАНЕТА го чекаше ова (ФОТО)

Кејт Мидлтон денеска се појави на церемонијата Trooping the Color во Лондон, како што најави вчера во своето обраќање до јавноста.Принцезата од Велс се возела во кочија со нејзините деца, принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот.Церемонијата Trooping the Color е прослава на официјалниот роденден на кралот Чарлс III , а принцезата од Велс , која е надвор од службените должности веќе шест месеци поради дијагноза на рак , присуствува на овој настан, кој го претставува нејзиното големо враќање во кралски должности.
Иако се предвидуваше дека принцезата од Велс повеќе нема да извршува јавни ангажмани како пред болеста, таа вчера и се обрати на јавноста откривајќи како напредува нејзиното лекување, а најави и потенцијално извршување на обврските во текот на летото.Принцезата од Велс во својата вчерашна порака рече дека е преплавена од сите љубезни пораки за поддршка и охрабрување во изминатите неколку месеци.
„Навистина направи разлика за Вилијам и мене и ни помогна и на двајцата во тешките моменти. Како што знае секој што поминува низ хемотерапија, има добри и лоши денови. За време на тие лоши денови се чувствуваш слаб, уморен и мораш да дозволиш вашето тело одмара Но, во добрите денови, кога се чувствувате посилни, сакате да го искористите најдоброто од чувството добро.Моето лекување е во тек и ќе продолжи уште неколку месеци. Кога се чувствувам доволно добро, среќна сум што се вклучувам во училишниот живот, поминувам време правејќи работи кои ми даваат енергија и позитивност и почнувам да работам малку од дома.Со нетрпение очекувам да бидам на Роденденската парада на кралот овој викенд со моето семејство и се надевам дека ќе имам неколку јавни ангажмани во текот на летото, но исто така знам дека не сум целосно закрепната.Учам како да бидам трпелива, особено со неизвесност. Го земам секој ден како што доаѓа, го слушам моето тело и си дозволувам време што ми е потребно да заздравам.Ви благодарам многу за разбирањето и на сите вас кои толку храбро ги споделивте вашите приказни со мене“, рече Кејт во пораката, со фотографија која крие силна симболика .

Пронајдете не на следниве мрежи: