Кејт Мидлтон ја носи хит тоалетата за оваа сезона

Војвотката од Кембриџ навикнавме да ја гледааме во тоалети со А-крој и струкирани капути, па затоа со последниот моден избор особено изненади.
За отворањето на „V&A Photography“, во лондонскиот музеј „Victoria & Albert“, Кејт Мидлтон направила отстапка од својот вообичаен стил и се појавила во хит тоалетата за оваа сезона.
Кариран модел е еден од водечките трендови за оваа есен, а најмногу користен е на тоалетите. Кејт одбрала карирана тоалета, од дизајнерската куќа „Erdem“, со необичен, асиметричен дел и впечатливи рамена.


Тренди тоалетата ја искомбинирала со класични салонки и ташна во истата боја, а од накит одбрала впечатливи обетки со бисери. Косата ја пуштила, како и на претходните две службени излегувања, после породилното отсуство, со таа разлика што овојпат малку ја засилила шминката, и ги нагласила очите.